זה לוקח קצת יותר זמן לעשות את הבלתי אפשרי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
19 ביולי 2014

כשגרתי לפני יותר מעשרים שנה ביפן למדתי מיפני חכם ש "It takes just a little bit longer to make the impossible" או בעברית שזה לוקח קצת יותר זמן לעשות את הבלתי אפשרי. והאמת שברוב המקרים הבלתי אפשרי הוא ממש אפשרי. מסתבר בהרבה פרויקטים שאני עושה אני נתקלת בתשובה של אי אפשר. אם תחשבו על זה, זה קורה גם בתחומי חיים אחרים. בתפיסת העולם שלי אין כזה דבר. זה רק למקד את הבעיה, למצוא פתרון יצירתי, מחוץ לקופסה, לבדוק כמו שצריך למה אי אפשר או כמה זה עולה. ולפעמים התשובה מפתיעה ומאפשרת פתרון. לפעמים העלות לא באמת כזאת גבוהה עבור הלקוח והאלטרנטיבה הרבה פחות מוצלחת. ולפעמים באמת לא כדאי וצריך לוותר. אבל ברוב המקרים זה שווה לא לוותר ולהתעקש ולהתמיד במציאת פתרון ולא להתפשר על פתרון לא טוב.

עכשיו תשאלו למה אני מדברת איתכם על הנושא הזה?

אז ככה. במשרד שאני עושה עכשיו בתל אביב, יש חלל מגניב של 130 מטר מרובע בשני מפלסים והלקוח ממש רוצה שהתוצאה תהיה מגניבה. אבל מה? באמצע החלל יש מטבחון. והמטבחון חייב להיות מוסתר. ואם אני אסכים להשאיר אותו במקום הוא יהרוס את השטח. אבל ממש.

למשכיר אין אינטרס לנסות לפתור את הבעיה, כי החוזה כבר חתום והרצפה נעשתה רק לפני שנה. ולכן הוא לא מסכים שנזיז את המטבחון. והוא טוען שכדי להזיז צריך לקדוח ברצפת בטון וזה ממש לא אפשרי. אני לעומת זאת בדקתי כל אלטרנטיבה אפשרית להשאיר את המטבח במקומו וזה פשוט לא עבד. לאחר בדיקות מקצועיות של 2 אינסטלטור וקבלן. הסתבר שאפשר ולהזיז את המטבחון הצידה בלי לפגוע בריצוף והוא יפנה את הבמה למקום אחר, בקיר הכניסה, והחלל הנותר יהיה חוויתי בדיוק לפי מה שהלקוח רצה. דלפק הכניסה נמצא בכניסה, שולחן העובדים הגדול נכנס וגם אפשר להשתמש בחדר הישיבות שקירותיו זכוכיות במפלס העליון כמו שהוא.

כתבות נוספות

כשמדובר במשרד חדש, כדאי להיות מעודכנים בטרנדים האחרונים בעיצוב המשרד 2019

הפריון של הצוות נשען במידה רבה על החוויה שלהם ממקום העבודה ומהו סולם הערכים של החברה ולכן משתקף באיכות העבודה המיוצרת ובתחרות בקליטת העובדים. אנחנו צורכים יותר עיצוב ודורשים משרד יותר חווייתי מבעבר. מה הן המגמות המובילות בעיצוב המשרד 2019.

קרא עוד »

עיצוב המשרד כמנוע להצלחת העסק

לא מעט פרויקטים מעוררי השראה מעטרים את ההיסטוריה של ה BBC, הבניינים של BBC north הם בלי ספק חלק מאותם הפרויקטים. הסיבה המרכזית להקמת מוקד קריאייטיב בצפון אנגליה לא היתה, לפזר את אגרת השידור באופן שווה בכל רחבי הממלכה, מן הסתם, אלא על מנת להתקרב לקהלי יעד נוספים באיזור

קרא עוד »
Coworking space

יסודות לעיצוב מוצלח של מרחבי עבודה משותפים Co-Working

אווירה של סטארט-אפים זה תמיד משהו מיוחד עבורי. לכן עיצוב משרדים של חברות סטארט אפ זו התשוקה הגדולה שלי. כמי שהיתה שותפה במספר חברות בתחילת דרכן, אני זוכרת את ההתלהבות. את העבודה הקבוצתית והדיונים על החלום ויישומו. במשרד AOL החדשים הכניסו אווירה של סטרארט-אפ.

קרא עוד »