מחקר חדש קובע – לעיצוב מקום העבודה יש השפעה על אושרם של העובדים והמוטיבציה שלהם – שולחן הפינג פונג אאוט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
13 בדצמבר 2016

מחקר חדש של ענקית הריהוט המשרדי  Haworth קובע כי לעיצוב מקום העבודה יש השפעה על אושרם של העובדים ורווחתם וכתוצאה מכך גם על המוטיבציה שלהם. 

מחקר חדש קובע כי עיצוב פנים נכון ומותאם של מקום העבודה יכול לגרום לכך שהעובדים יחושו נוח יותר, נעים יותר, ירגישו מאושרים יותר וכתוצאה מכך גם יהיו בעלי מוטיבציה גדולה יותר. המחקר, הבוחן את מגמות העיצוב של המשרד העתידי, בוצע על ידי החברה האמריקנית Haworth , שהיא אחת מחברות הריהוט המשרדי הגדולות בעולם.

"המחקר שלנו מראה כי ישנם אלמנטים עיצוביים ספציפיים שאפשר להשתמש בהם כדי להעלות את תחושת האושר של העובדים." משתף מייקל אוניל, ראש חטיבת המחקר של Haworth

"אושר הינה מוטיבציה מהותית שלא ניתן להשיג ע"י שכר גבוה יותר או בונוסים, או באמצעות שולחנות פינג פונג בעבודה, המגמה כיום היא לסטות מן החשיבה שהמשרד הוא מכשיר להגדלת כושר הייצור של העובדים לגישה ששמה בראש וראשונה את רווחת העובד במקום הראשון." אומר אוניל.

מהמחקר עולה שמקום עבודה מעוצב ומותאם גורם לעובדים להרגיש שהמעביד מעריך אותם ובנוסף, עיצוב נכון עוזר לעובדים להתרכז בעבודתם.

אז איך טכנולוגיה יכולה לגרום לעובדים להיות מאושרים במקום עבודתם?

ניתן להשתמש באלמנטים עיצוביים ספציפיים על מנת להעלות את רמת האושר של העובדים. אפשר להקליט פרמטרים של איכות הסביבה כמו למשל עוצמת אור, כמות החמצן ואיכותו, ולהשתמש בנתונים הללו כדי להגיע לסביבת עבודה יותר מתאימה.

יתכן שבקרוב אפשר יהיה למדוד את הקשר בין פרמטרים ביומטריים כמו: טמפרטורה חמה מדי או קרה מדי, עוצמת מוסיקה גבוהה מדי או נמוכה מדי, תאורה צהובה או לבנה ועוצמתה או צבע של קירות, איכות אוויר ופרמטרים הקשורים לרגשות של העובדים כמו: קצב הלב, כיוון המבט, טמפרטורת הפנים, רמת הלחות והטמפרטורה של העור ולקשר ביניהם ולהעלות את רמת האושר של העובדים (בין אם העובדים מודעים או לא מודעים לכל הפרמטרים הללו).

המערכת גם יכולה לנתר את חדר ישיבות שבו הנוכחים מתחילים לנוע בחוסר נוחות וזאת בגלל רמת האוויר נקי לא מספקת או בשל טמפרטורה לא מתאימה בחדר.

עיצוב פנים של משרד יכול להפחית את המתח

הדבר המדהים הוא שעיצוב המשרד יכול להשפיע הן על האושר והרווחה של העובדים במקום העבודה ובו זמנית להשפיע גם על החיים הפרטיים שלהם.

הטכנולוגיה נכנסת היום לכל הבט של חיי היום יום שלנו. אנחנו רוצים להתמקד באיך משפיעים עלינו ברמה הבסיסית נושאים כמו: היכולת להתרכז עמוק יותר וזמן ארוך יותר, מה גורם לאנשים לעבודת צוות טובה ופורייה יותר ולהציע ללקוחות שלנו לייצר סביבת עבודה מתאימה.

הימנעות מסינדרום האח הגדול

פרטיות העובדים וטכנולוגיה יכולים להיות בסתירה אחד לשני. העובדים צריכים להרגיש נוח שהנתונים אינם מנוצלים לרעתם אלא רק ליצירת סביבה שתגרום להם לרווחה ואושר.

עיצוב פנים מותאם בזמן אמת 

זה נשמע כמו מדע בדיוני אבל זה לא. בעתיד הנראה לעין, סנסורים ישולבו בתוך עיצוב הפנים של המשרד העתידי ויעזרו לעיצוב הפנים להיות הרבה יותר מותאם בזמן אמת למה שקורה בחברה.

ולסיכום, המגמה היום בעולם המשרדים היא של משרדים נעימים שבהם העובדים מרגישים שייכים, וכאשר העובדים מרגישים שייכים, מרגישים שלמעביד אכפת מהם, הם חדורי מוטיבציה לתת מעצמם למען החברה והתפוקה שלהם גדלה.

רוצים להתייעץ איתנו?