מדריך לבחירת רצפה למשרד ולבית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest
31 באוקטובר 2018

רצפה הינה הוצאה גדולה בכל פרויקט והחלטה מאוד משמעותית שקשה לשינוי. כולנו מכירים את רצפת הפרקט ואת רצפת הקרמיקה או השיש. לכל סוג ריצוף יש את היתרונות והחסרונות. כל הנאמר כאן מתאים גם למטבח וגם בבית או בדירה.

בחירת הריצוף הינה חלק משמעותי בעיצוב המשרד ומראיהו לאורך זמן. ולכן חשוב לבחור הרצפה עמידה, מתנקה בקלות, אקוסטית ולא פחות חשוב המחיר. במשרדים רבים שבהם יש אופן-ספייס אני שומעת שאנשים מתלוננים על הרעש. חלק מהרעש יכול להמנע אם בוחרים נכון את סוג הריצוף.

בכתבה הבאה אני מציגה את סוגי הרצפה הפופולריים ולכל אחד את היתרונות והחסרונות שלו.

בכל סוג ריצוף מאוד חשוב מי המבצע. במיוחד ברצפה היצוקה במקום ובפרקט לסוגיו. חסכון בבצוע, יכול להיגמר ברצפה שבורה ועקומה אחרי זמן קצר ביותר. אז מומלץ לא להתפשר

 רצפת בטון מוחלק

 רצפת בטון מוחלק הוא פתרון מצויין כאשר הרצפה המקורית אינה ישרה. זה קל לתחזוקה אבל רק אם צופתה בשכבה של אפוקסי או סילר טוב. ללא הציפוי מאוד קשה לניקוי. המראה החלק ומאוד אדריכלי. לא ניתן לפתוח ולעשות תיקונים למשל עבור העברת צנרת. המחיר טוב יחסית במיוחד לשטחים גדולים.

 פרקט תלת שכבתי

 רצפת עץ תלת שכבתי הינה בחירה מצויינת למשרדים, במידה והיא מטופלת כך שתהיה עמידה לכתמים. מחירה גבוהה יחסית ולכן משמתמשים בה יותר בלובי המשרד או במשרדים הרוצים לשדר יוקרה כמו בחלק ממשרדי עורכי הדין. רצפת עץ כהה מתאימה במיוחד עם קירות בהירים לבנים ותקרה גבוהה.

רצפת VINYL ו PVC

 חומר שנראה לפעמים מאוד תעשייתי ולפעמים ממש מזכיר פרקט סינטטי. נמצא בחדרי מעבדה אבל לפעמים גם במקומות אחרים. היתרונות שלו הם אקוסטיקה גבוהה והעובי שלו וגם ניקיון קל. קיים היום במגוון דוגמאות שחלקן ממש מגניבות כמו חלוקי נחל או משטחים המזכירים מתכת. החסרון – בדרך כלל לא נראה מספיק טוב ואם נראה טוב יותר יקר מפתרונות מקבילים.

פרקט למינציה

נכון להיום הרצפה הכי פופולרית במשרדים למעט שטיחים. היתרון שלה הוא מראה המקסים והכמעט טבעי והמחיר. רצוי מאוד לשים שכבת בידוד אקוסטי מתחת על מנת למנוע את הרעש המצבן של הליכה עליו במיוחד בעקבים דקים.

 רצפת אפוקסי

רצפת האפוקסי כמו רצפת הבטון נעשית במקום על משטח חלק. ניתן לעשות מגוון דוגמאות ויש לה ברק מגניב. לפעמים זה נראה זול. הבעיה העיקרית היא האקוסטיקה הגרועה של החומר. 

רצפת שיש טבעי

רצפה רגישה ללכלוכים. כלומר רגישה לכתמים. יש לה מראה מאוד מרשים אבל כדי שתהיה מבריקה, יש צורך לעשות פוליש וקריסטל פעם בשנתיים.

שטיח או ריבועי שטיחים

היתרון של השטיח היא האקוסטיקה הגבוהה שלו. אם משקיעים בריבועים ולא בשטיח בחתיכה אחת, אפשר להחליף חלקים כשזה מתלכלך. אורך החיים הוא כ 5-10 שנים. תלוי בצבע. ניתן לגוון ולהכניס דוגמה בשטיחים.

אם גם אתם מתעניינים במעבר למשרד חדש או חידוש הקיים – התקשרו אלינו עכשיו